Hizmetler

Yeryüzünde bulunan tüm zararlılar için pest, herhangi bir bulaşıcı hastalık etmenini taşıyan ve hastalığın bulaşmasına aracılık eden canlılara da vektör terimleri kullanılmaktadır.

Pek çok hayvan ve insan hastalığının nedeni, böcekler ve kemirgenler tarafından taşınan organizmalardır. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de bulaşıcı hastalıklara neden olabilecek vektör konumundaki canlıların sayıları oldukça fazladır. Haşere mücadelesinin ne derece önemli olduğunu tarih boyunca haşerelerin taşıdıkları sıtma, veba gibi hastalıklardan dolayı hayatını kaybeden milyonlarca insan ve kaybolan medeniyetler açıklamaktadır. Dolayısıyla haşere kontrolü 6 milyarı aşan dünya nüfusunun beslenmesi, giyimi ve korunması için kaçınılmazdır.

Günümüzde bu zararlıların tamamen yok edilmesi mümkün olmayıp ancak alınan önlemler ile kontrol altina alınmaları söz konusudur.

Vektörex olarak en gelismiş ilaçlama yöntemleri ve ileri teknoloji ürünleri ile periyodik uygulamalar ve kontroller yaparak önce zarar vermeme (pirimum non nosere) ilkesini benimseyerek insana ve çevreye zarar vermeden kesin çözümler sunmaktayız. Uygulamalarda kullandığımız tüm ilaçlar Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı Onaylıdır.